Головна \ Новини \ Електромобіль Toyota LQ зі штучним інтелектом

Електромобіль Toyota LQ зі штучним інтелектом

Цей досить цікавий концепт-кар японці показали в 2019 році. Його основи були закладені в Toyota «Concept-i» на виставці CES 2017. Але головною особливістю нового електрокара буде штучний інтелект. За допомогою якого він зможе спілкуватися з водієм та іншими авто. Нижче – деякі подробиці.

elektromobil-toyota-lq-s-iskusstvennym-intellektom-2

Всі інновації в одному концепті

Новий електромобіль, звичайно ж, буде мати AR-HUD проекційний дисплей з системою доповненої реальності. А також абсолютно нову систему DMD (Digital Micromirror Device). Вона передбачає відображення різної інформації через прогресивний проекційний дисплей на відстані від 7 до 40 метрів перед автомобілем.

elektromobil-toyota-lq-s-iskusstvennym-intellektom-4

А система Valet Parking System позбавить від проблем з паркуванням. Запевняють, то зазори будуть не більше 20 см між автомобілями.

На презентації концепту Toyota LQ запевняли про четвертий рівень автономності – SAE2 Level 4.

Нагадаємо, що в автоіндустрії виділяють 5 рівнів автономного пересування. Дуже коротко про кожен. 1й рівень включає адаптивний круїз-контроль, паркувальну систему та ін.
На 2-му – систему допомоги управління рух по заданій смузі з контролем швидкості, розпізнавання знаків і т.п.
3й рівень передбачає невтручання людини в процес руху, але дотримання контролю за дорожньою ситуацією.
А ось дістатися з пункту в А в пункт Б без участі водія можливо буде на 4м рівні «безпілотників». Однак, в разі непередбачених ситуацій автопілот передає управління водієві.
І, останній, 5й рівень передбачає, що автомобілю зовсім не потрібен водій. Вони вже є, але використовуються лише для перевезення вантажів.

Дуже цікаве рішення запропонували інженери Toyota щодо покращення навколишнього середовища. На кулер радіатора пропонується наносити спеціальне каталітичне покриття. Воно буде розкладати озон на кисень. А за 60 хвилин руху буде отримано більше 500 літрів «очищеного» повітря.

А ось результатом дизайнерської роботи – футуристичним виглядом авто – потрібно тільки насолоджуватися.

elektromobil-toyota-lq-s-iskusstvennym-intellektom-3

Про особливість ШІ

Заявлений штучний інтелект буде реалізований у вигляді доброзичливого помічника Yui власної розробки. Його особливість в своєрідній взаємодії з водієм. Відстежуючи його емоційний стан, він буде створювати комфорт і підвищувати безпеку руху. Від голосових повідомлень і освітлювальних приладів до масажу через крісло і генерації запахів за допомогою ароматизаторів.

Зауважимо, що для створення Yui приймала участь компанія Panasonic. До слова, вона активно розвиває власні автопроекти. Так, на виставці CES 2018 у Лас-Вегасі продемонструвано концепт власного автономного автомобіля.

Щодо технічних характеристик

Відомо досить мало. Але це точно буде BEV довжиною 4,5 м та колісною базою 2,7 м. Вага становитиме майже 1700 кг, а запас ходу 300 км. Сьогодні така автономність звучить не дуже привабливо. А в момент виходу й зовсім буде повсякденним показником.

Заміна автоскла Toyota і тонування авто в Одесі

Замовляйте послуги по заміні автоскла на Toyota, ремонту сколів або тонування авто. Також виконуємо захист бампера, фар, дзеркал, порогів антигравійною плівкою.

Автосервіс Еталон AutoGlass (Еталон АвтоГласс) працює щодня, крім неділі з 9-00 до 20-00.
Також відвідайте розділ «Наші роботи» і соцмережі Facebook і Instagram.

Також, вам буде цікаво ...