Головна \ Новини \ Еволюція системи очищення автоскла

Еволюція системи очищення автоскла

Сьогоднішнє автоскло неможливо уявити без склоочисників або «двірників». Адже яке б прозоре не було лобове скло, є ряд чинників, що погіршують огляд. Від запотівання усередині до дрібних крапель, мошок і пилу ззовні. З першим прекрасно впорається автоскло з підігрівом. Від дрібного дощу врятує антидощ. А ось пил, бруд і комах, які постійно створюють перешкоди видимості, потрібно видаляти фізично.

Про склоочисниках не було й мови

На початку ХХ століття скло на автомобілі встановлювали за додаткову плату. І які там «двірники», якщо перші автоскла були розкішшю. Навіть їх не всі могли дозволити. Тільки починаючи з 1915 році Oldsmobile стандартну комплектацію оснащувала лобовими стеклами. І, природно, стали потрібні «пристрої», що перетворюють брудне автоскло в чисте.

Двірники для автоскла придумала жінка

І це незважаючи на те, що, більшість інженерів і водіїв чоловіки. Так, ось ідея створення склоочисників належить Мері Андерсон. Саме американська винахідниця в 1903 році запатентувала «пристрій для миття вікон».

Цікаво, що в цьому ж році було Е. Бенедіктусом винайдено небитке скло. Детальніше можна почитати тут.

Однак, навіть бум виробництва автомобілів не популяризував цю новинку. Лише в 1922 році склоочисники з’явилися в стандартних комплектаціях. Cadillac стала першою компанією, оснащують свої автомобілі «пристроєм» М.Андерсон.

evolyucziya-sistemy-ochistki-avtostekla-2

Добре підмітили «жіноче винахід» герої відомого мультфільму про Сімпсонів – «Прекрасне доповнення для автомобіля, який винайшли чоловіки!»

Зауважимо, що в той час було подано не мало аналогічних патентів. Так, в тому ж 1903 року заявки подали R.Douglas і J.Apjohn, в 1911 – компанія Sloan & Lloyd Barnes, в 1917 – компанія Tri-Continental Corporation й багато інших.

Управління двірниками очищення автоскла

Лише в 60-х роках ХХ століття робота склоочисників стала автономною. До цього було ручне управління із салону автівки. А в 1964 році інженер зі США Р.Кернс запатентував механізм автомобільних двірників. Але, як Ви розумієте, до сих пір постійно розробляють новинки, що удосконалять роботу склоочисників.

Відмова від класичних форсунок для очищення лобового

Інноваційної є ідея німецького автоконцерну Mercedes-Benz. У своєму спорткарі SL вони інтегрували систему подачі омиваючої рідини в двірники. Крихітні форсунки розташували над щіткою склоочисника. Ця технологія отримала назву Magic Vision Control System і вперше буде випускатися на серійних авто.

evolyucziya-sistemy-ochistki-avtostekla-3

Що вона дає? По-перше, поліпшується огляд на високих швидкостях (рідина не розтікається, а відразу прибирається щіткою). По-друге, знижується ризик забризкування пасажирів і салону (в разі відкинутого верху). По-третє, ефективна витрата омиваючої рідини.

А майбутньому, швидше за все, взагалі відмовляться від «двірників», замінивши їх на ультразвукові технології.

Підписуйтесь на нас в Facebook і Instagram. І будьте в курсі новинок світу автоскла.

Також, вам буде цікаво ...

s-prazdnikom-pashi-2023
З Великоднем 2023!

Шановні клієнти! Вітаємо Вас зі святом Великодня та зичемо Вам добра і усіляких гараздів! Здоров’я Вам та усій Вашій родині! Хай це Христове Воскресіння принесе

Читати ...