Главная \ Новини \ Історія появи автоскла, що не б’ється — безпечного автомобільного скла

Історія появи автоскла, що не б’ється – безпечного автомобільного скла

Як не дивно, але автоскло, що не б’ється, чи тріплекс з’явилося випадково. Втім, як і багато інших, не менш потрібних, наукових відкриттів та винаходів. Ми впевнені, що деяким з Вас буде цікаво прочитати цю історію.

Автоскло спочатку були додатковою опцією

На зорі автомобілебудування транспортні засоби зовсім були без скла. Однією з перших моделей, у якій додатковим аксесуаром були автоскло, був популярний Ford Model T.

Відзначимо, що «перші» лобові стекла були абсолютно плоскими. Точно такі, як в будинках і будівлях.

istoriya-poyavleniya-nebyushhegosya-avtostekla-3-1

Все змінюється в 1915 році з випуском Oldsmobile Model 44 Roadster. Його базова комплектація включає звичне нам лобове скло. А за іншими даними, Renault Type B ще в 1899 році мало повне скління.

Але, так чи інакше, цю тенденцію підхопили інші автовиробники.

А тепер про міцне автоскло

Ні для кого не секрет, що звичайне скло дуже крихке. При русі по бруківці воно моментально приходило в непридатність. І навіть на невеликій швидкості. А про уламки, які моментально завдавали шкоди водієві та пасажирам, ми взагалі мовчимо.

Технологічний прорив стався на початку ХХ століття. У 1903 році в результаті проведення хімічних дослідів з’явилося «небитке» скло. Його винайшов французький вчений Едуард Бенедиктус. Впустивши на підлогу скляну колбу, він виявив, що вона не розлетілася на шматочки, а просто покрилася тріщинками.

Вчений звернув увагу, що на стінках колби були залишки розчину нітрату целюлози. І в висохлому стані цей клейкий шар, рівномірно розміщений на стінках посудини, створює «своєрідну» захисну плівку. А остання утримує уламки скла.

Проведені експерименти дозволили французькому вченому отримати двошарове скло, між якими був шар целюлози. А в процесі нагрівання скляні листи склеювалися. Отриманий таким чином «сендвіч» був міцним і таким, що практично не б’ється. Навіть сильні удари по склу приводили лише до появи тріщин.

У 1909 році він патентує свій винахід і дає йому «триплекс», що в перекладі означає «потрійний».

istoriya-poyavleniya-nebyushhegosya-avtostekla-4

Винахід, яке має великий потенціал для майбутнього застосування

Така думка склалося у французького вченого. Але, нове автоскло не відразу стало популярним. Його виробництво дуже складне і дороге, і автомобілебудівники довго не наважувалися його застосовувати.

Проте, Бенедиктус в 1911 році створює власне підприємство з виробництва автоскла. Замовлення були невеликі і в основному, від кузовних ательє і виробників люксових авто. Наприклад, триплекс з’явився на Rolls-Royce 40 / 50PS Silver Ghost.

istoriya-poyavleniya-nebyushhegosya-avtostekla-2

Перше міцне автоскло в Model T

Масове застосування в автопромисловості почалося на автомобілях Ford. Так, в 1919 році Генрі Форд почав встановлювати «безпечне» автоскло на своєму відносно доступному автомобілі.

А якщо Вам потрібно автоскло – ТЕЛЕФОНУЙТЕ в автосервіс Еталон AutoGlass (Еталон АвтоГласс). Якісне автомобільне скло за прийнятними цінами і в наявності.
Також підписуйтесь на нас в Facebook й Instagram.

Також, вам буде цікаво ...