Головна \ Новини \ Надміцне автоскло з молюсків

Надміцне автоскло з молюсків

Вже не раз ми розглядали характеристики міцності і описували небитке автоскло. І не можна залишити без уваги технологію канадських вчених щодо винайдення надміцного скла. Воно створено на основі структури панцира молюсків. І є надія, що незабаром вона втілиться в автоскло. Тепер про все це докладніше.

Скло зі структурою перламутру

Як відомо, раковина молюсків більш ніж на 90% складається із крейди – досить крихкого матеріалу. А за міцність раковини відповідає перламутр, який покриває внутрішню частину.

sverhprochnoe-avtosteklo-iz-mollyuskov-2

Мікроскопічні блоки його структури доволі жорсткі і міцні. А велика кількість мікротріщин в структурі раковини виступає прекрасним компенсатором зовнішнього впливу. Все це і стало основою нового надміцного скла.

Суть технології сталевого скла

Вона полягає в своєрідному гравіруванні мікротріщин. За допомогою ультрафіолетового лазера штучно на поверхні скла наноситься мережа мікротріщин. Вона повністю імітує фрагменти структури раковини молюска.

«Розбивши» таким чином скло на безліч шматочків, виходить «пазл». А подальше його заповнення поліуретановим клеєм призвело до приголомшливих властивостей. Одержаний новий тип «скла» був міцніший за звичайне майже в 200 разів.

Крім цього, структура нового матеріалу має здатність до деформації – до 5%. Тобто при впливі на нього, воно згинається, розтягується і лише потім вже повністю деформується.

У звичайного, і автоскла, зокрема, межа становить не більше 0,1%.

sverhprochnoe-avtosteklo-iz-mollyuskov-3

Примітно, що структура мікротріщин не призвела до повного руйнування скла. Крім того, з її допомогою можна поглинати енергію удару. Наприклад, при зіткненні авто.

Застосування суперміцного скла

Щодо застосування – воно безмежно і стримає його тільки фантазія. Від небиткого скла «хмарочосів» і вітрин магазинів до панорамного скління домівок. А про суперміцні екрани мобільних телефонів і небитке автоскло ми взагалі мовчимо. Уявіть, від скількох травм воно могло врятувати, якщо б було встановлено в якості лобового.

Розробка, представлена ще 7 років тому, зможе підвищити міцність звичайного скла в рази. При цьому його товщина залишиться незмінною і, відповідно, його вага. Що для автоскла дуже важливо. Але незважаючи на те, що новий матеріал доволі простий у виготовленні, його масового впровадження ще не відбулося.

Підготовлено за матеріалами mcgill.ca

Автосервіс Еталон AutoGlass (Еталон АвтоГласс) пропонує Вам якісне автоскло на всі марки автомобілів. Виконаємо також заміну автоскла, ремонт сколів та тонування авто. Телефонуйте та приїжджайте. Також заходьте в розділ «Наші роботи» і сторінки Facebook і Instagram.

Також, вам буде цікаво ...

s-prazdnikom-pashi-2023
З Великоднем 2023!

Шановні клієнти! Вітаємо Вас зі святом Великодня та зичемо Вам добра і усіляких гараздів! Здоров’я Вам та усій Вашій родині! Хай це Христове Воскресіння принесе

Читати ...