Головна \ Новини \ Незамерзаюче автоскло Low-e

Незамерзаюче автоскло Low-e

Ви, напевно, вже зустрічали такі автоскла. Їх також називають енергозберігаючі, низько емісійне або скло з низьким коефіцієнтом випромінювання. Пропонуємо сьогодні розглянути їх особливості.

Причому тут низьке випромінювання

Для розуміння особливостей автоскла «Low-E», спочатку розберемося з маркуванням. Воно розшифровується як Low Emissivity, що в перекладі означає “низьку тепловіддачу”. А буква «Е» свідчить про коефіцієнт випромінювання.

Коефіцієнт випромінювання – це здатність чого-небудь випромінювати і передавати тепло. Залежно від типу матеріалу тепло відбивається або поглинається. Так, фольга має дуже низький коефіцієнт випромінювання. Чорні ж поверхні, маючи високий коефіцієнт випромінювання, нагріваються. Наприклад, асфальт.

Значення даного коефіцієнта у Low-e скла дуже низька. А таке скління допомагає зберегти тепловий комфорт в салоні авто.

nezamerzayushhie-avtostekla-low-e-2

Технічні особливості незамерзаючого автоскла

Особливість таких автоскла в уповільненому охолодженні поверхні. Це стало можливим внаслідок мінімізації теплообміну з зовнішнім холодним повітрям. Low-E скло не покривається льодом навіть у сильний мороз. Чим й відрізняється від автоскла з підігрівом.

Дану фізичну властивість автоскло набуває при його виготовленні. Технологія передбачає нанесення тонких шарів металів або їх оксидів. Деякі виробники наносять шари оксиду індію, олова, інші додають срібло.
І при цьому виділяють:

  • м’яке low-e покриття (за допомогою магнетронного напилення на готовий виріб);
  • тверде low-e покриття (методом піроліза наноситься безпосередньо в процесі виготолвення).

Таке скло не перешкоджає світло пропусканню і досить прозоре з високим рівнем передачі кольору. При цьому, воно затримує шкідливі інфрачервоні і ультрафіолетові хвилі.

Перше енергоефективне автоскло

nezamerzayushhie-avtostekla-low-e-3

Автоскло Low-E вперше було представлено концерном VW ще в 2010 році як незамерзаюче. Проте, у нього був серйозний недолік – напилення блокувало радіохвилі. І, як наслідок, неможливість повноцінно користуватися радіо чи мобільним зв’язком.

Сьогодні вдосконалене енергозберігаюче автоскло «Low-E» випускаються рядом провідних скловиробників – AGC, Guardian, Pilkington, NSG та ін.

І, наостанок, автоскло з покриттям Low-E повністю не запобігає льодоутворенню або конденсації. Проте значно знижує ймовірність їх появи.

Хочете купити або замінити автоскло в Одесі? Телефонуйте в Еталон AutoGlass (Еталон АвтоГласс). Якісне автоскло за приємними цінами.
І підписуйтесь на нас в Facebook і Instagram.

Також, вам буде цікаво ...

s-prazdnikom-pashi-2023
З Великоднем 2023!

Шановні клієнти! Вітаємо Вас зі святом Великодня та зичемо Вам добра і усіляких гараздів! Здоров’я Вам та усій Вашій родині! Хай це Христове Воскресіння принесе

Читати ...