Головна \ Новини \ Штраф до 510 грн або увімкніть фари, будь ласка

Штраф до 510 грн або увімкніть фари, будь ласка

З початком жовтня не тільки підвищився мінімальний розмір пенсій, але й почав діяти пункт правил дорожнього руху про вмикання фар за містом. Про що він та як будуть карати порушників ми розповімо далі.

Навіщо вмикати фари удень?

Отож, ПДР України 9.8 – Попереджувальні сигнали говорить :

9.8. Під час руху механічних транспортних засобів у світлу пору доби з метою позначення транспортного засобу, що рухається, ближнє світло фар повинно бути увімкнене:

  • а) у колоні;
  • б) на маршрутних транспортних засобах, що рухаються по смузі, позначеній дорожнім знаком 5.8, назустріч загальному потоку транспортних засобів;
  • в) на автобусах (мікроавтобусах), що здійснюють перевезення організованих груп дітей;
  • г) на великовагових, великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів;
  • ґ) на транспортному засобі, що буксирує.
shtraf-do-510-grn-abo-uv-mkn-t-fari-bud-laska (1)

Цей пункт став активним з 1 жовтня і діятиме аж до 1 травня 2023 року. Він застосовується для усіх механічних транспортних засобів на території поза населених пунктів. Водії повинні увімкнути денні ходові вогні, а у разі відсутності їх на своєму авто, ближнє світло фар.

При умові недостатньої видимості, то дозволяється ввімкнути дальнє світло фар або додатково протитуманні фари. Проте це стосується випадків, коли таке світло не сліпить інших учасників дорожнього руху.

Штраф за не ввімкнені фари

Порушників, які не виконуватимуть вимогу пункту 9.8 ПДР України, буде чекати штраф від 425 до 510 гривень. І до речі, слід пам’ятати про те, що на деяких ділянках у літній період діяв ліміт 80 км на год, а взимку повертали обмеження до 50 км/год.

man driving car from rear view on the highway.

Чому важливо вмикати фари восени та взимку

В умовах поганої видимості, як, наприклад, дощ, туман або сутінки, потрібно збільшити дистанцію, щоб побачити авто заздалегідь. Взимку світловий день коротший, а тому вмикати ближнє світло необхідно постійно. Можна скористатися протитуманним світлом або дальнім, якщо це покращує видимість дороги для водія. Проте, слід пам’ятати, що усі ваші дії для покращення Вашої видимості мають не засліплювати інших водіїв.

Будьте завжди обережні та уважні на дорозі!

Нагадуємо, що раніше ми писали про Поїздка гоночною трасою підвищує настрій людини вдвічі сильніше, ніж кардіо-тренування. Бережіть себе та своїх близьких.

Слава Україні! Віримо в наше ЗСУ!

Також, вам буде цікаво ...