Головна \ Новини \ Штраф за непристебнутий ремінь безпеки – хто буде сплачувати та кому можна не пристібатися

Штраф за непристебнутий ремінь безпеки – хто буде сплачувати та кому можна не пристібатися

Чи доводилося Вам нехтувати правила, та керувати транспортним засобом не пристебнувши ремінь безпеки? – Ми впевнені таке було з кожним не один раз, погодьтесь, ремінь безпеки іноді викликає дискомфорт і деякі переконані, що на невеликі відстані в принципі ремінь не потрібен. Насправді, звичку пристібатися кожен з нас повинен виховувати ще з дитинства, а якщо не виховували, то ніколи не пізно почати.

Сьогодні автосервіс Еталон AutoGlass розповість все про ремінь безпеки та нові правила, які убережуть водія та пасажирів при ДТП. Поїхали.

Варто знати: Близько 70% врятованих життів у аваріях людство зобов’язане саме ременям безпеки. Він зменшує ризик загибелі при лобовому зіткненні у 2,4 рази, при бічному – в 1,9 рази, при перекиданні –  майже у 5 разів.

shtraf-za-nepristebnutij-remin-bezpeki-hto-bude-splachuvati-ta-komu-mozhna-ne-pristibatisya-

Новий рік та нові правила

Один з найчастіших порушень минулого року – непристебнутий ремінь безпеки. Згідно з правилами ременем повинні користуватися усі пасажири авто у тому й числі й ті, що сидять позаду. Що стосується дітей, то їх необхідно перевозити у спеціально автокріслі, до поки зріст дитини не стане вище 145 сантиметрів.

Це цікаво: Сучасні ремені, які застібаються одним клацанням і надійно утримують водія та пасажирів на місцях, вперше з’явилися на автомобілях шведської компанії Volvo у 1959 році. А сама ідея ременя була взята з авіації.

Правила дорожнього руху передбачають штраф у розмірі 510 гривень, відповідальність за всіх непристебнутих пасажирів лягає на водія. Тобто, якщо в авто не пристебнуті 4 людини, то виходить водій повинен сплатити 2400 гривень. За порушення користуванням ременем у разі ДТП штраф передбачений у розмірі від 2400 –  до 8500 грн.

Кому можна не пристібатися

В правилах є винятки й можна не користуватися ременем: 

  • водії та пасажири оперативних та спеціальних транспортних засобів;
  • водії та пасажири, які мають інвалідність, яка перешкоджає фіксації ременя безпеки.
shtraf-za-nepristebnutij-remin-bezpeki-hto-bude-splachuvati-ta-komu-mozhna-ne-pristibatisya-

Штраф за відсутність ременя

У випадках, коли в автомобілі відсутній ремінь безпеки з технічних причин, то передбачений штраф у розмірі від 340 гривень або ж на 1445 гривень. Взагалі в КУпАП конкретного покарання не має за відсутність ременя. Однак існує штраф за демонтаж ременів безпеки. Якщо протягом року водій вдруге порушить правило, то поліція має права забрати права строком від 6 до 12 місяців.

Не важливо, який у Вас автомобіль, та чи є остання система безпеки або подушки, у разі ДТП лише ремінь може уберегти будь-кого від трагічних наслідних. І пам’ятайте, важливий елемент автомобіля – якісне лобове автоскло без сколів та тріщин.

Майте на увазі, автосервіс Еталон AutoGlass знає як ніхто краще про автоскло і не тільки, адже у нас є тільки один конкурент – це ми самі. Телефонуйте, приїжджайте, не нехтуйте простими правилами.

Також, вам буде цікаво ...