Главная \ Новини \ Що означає жовта розмітка?

Що означає жовта розмітка?

Розмітка є ефективним і простим засобом для регулювання та організації дорожнього руху. Являє собою різноманітне значення, яке несе в собі інформацію для всіх учасників руху та пішоходів.

Згідно з новими ПДД, які набрали чинності з 1 листопада 2021 року, учасникам руху категорично заборонено в’їжджати на жовту розмітку на перехрестях під час пробок або потоку машин.

Водії повинні закінчити рух на перехресті, перш ніж включиться сигнал світлофора.

Що це означає, навіщо потрібна така розмітка на перехрестях і які передбачені штрафи – у всьому розберемося по черзі.

what-does-yellow-marking-mean (1)

Які бувають розмітки та в чому їхнє значення?

Жовті розмітки бувають кілька видів:

  • зигзагоподібна означає місце зупинки маршрутного автотранспорту, для висадки пасажирів. Категорично заборонено розворот та рух назад;
  • суцільна лінія ділянок, де заборонено паркуватися та зупиняти транспортний засіб крім спецтранспорту (поліція, швидка, пожежний автомобіль тощо). Найчастіше наноситься вздовж бордюрів та тротуарів;
  • переривчаста лінія означає, що можна висадити пасажирів, проте стоянка більше 3-х хвилин заборонена, в основному на такому місці стоїть знак, що стоянка заборонена.

Якщо на дорозі Ви бачите жовту розмітку – це означає, що йде відрізок, на якому діють певні правила. Здебільшого це заборона на зупинку чи паркування автомобіля.

Доречі, ми писали про те, що Українці у 2021 році купили понад 100 тисяч нових легкових автомобілів.

Нова розмітка

Розмітка має вигляд жовтих сіток і в багатьох великих містах України вона вже з’явилася.Відповідно до постанови Кабміну №1091 від 29.09.2021 у пункті 1.10.3 дорожня розмітка – наноситься на проїжджу частину у зоні перехрестя для попередження про заборону в’їзду на перехрестя у разі виникнення затору.

Експерти вважають така розмітка потрібна для зменшення заторів та зниження аварійності на завантажених перехрестях. Чи стане розмітка розв’язання проблем – сказати складно, але будьте уважні. За виїзд на таку ділянку учасники руху будуть оштрафовані.

Не знаєте, де поміняти лобове скло в Одесі? – Приїжджайте до автосервісу Еталон AutoGlass. У нас прийнятні ціни, професіонали своєї справи та відмінний сервіс.

Ви точно залишитеся задоволені!

м. Одеса, проспект Небесної сотні, 34г

ВІРИМО У ПЕРЕМОГУ ЗСУ! ПІДТРИМУЄМО ОДИН ОДНОГО! БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ.

СЛАВА НАШИМ ЗАХИСНИКАМ! ПЕРЕМОГА ЗА НАМИ!

ukraine flag with dove bird poster

Також, вам буде цікаво ...