З такою проблемою як запотівання автоскла стикається кожен автовласник. І в даному процесі абсолютно не важливий вік і марка автомобіля. Запотівання скла відбувається через різницю температур зовні і всередині автомобіля. Відбувається це як взимку, так і в теплу пору року. Тому з запотівання автоскла доводиться боротися регулярно. Сьогодні поговоримо про способи усунення поганої видимості і оглядовості при русі.

Види конденсату на автоскла
Всі Ви помічали, що запотівання може бути як з внутрішньої, так і з зовнішнього боку автоскла.
Конденсація на зовнішній стороні скла виникає, як правило, вранці. При низьких температурах скло навіть покривається інеєм. Однак, в весняно-літній час таке «запотівання» досить швидко зникає. А про очищення в зимовий час ми писали тут.
Більш проблемною є внутрішня конденсація на автомобільних стеклах. Виникає, як не тільки в результаті перепаду температур, а й підвищеної вологості. Наприклад, в дощову погоду.
Але, боротися з запотівання можна і потрібно. Так як перед кожним використанням транспортного засобу необхідно забезпечити прозорість автоскла.

За допомогою системи вентиляції салону автомобіля
Найпростішим є вентиляція або кондиціонування повітря. Досить увімкнути на якийсь час кліматичну систему (клімат-контроль, кондиціонер і т.п.), і скло позбавиться конденсату. Цей спосіб досить успішно бореться з запотівання лобового і частково бічних стекол. Задньому склу потрібно набагато більше часу для усунення запотівання. Виходом може бути включення його обігріву на декілька хвилин.
До речі, при наявності автоскла з підігрівом, зокрема, лобового, проблема запотівання вирішується ще швидше.
Отже, якщо немає часу чекати, поки конденсат «розчиниться в повітрі» від вентилювання салону, розглянемо інші методи.
Традиційні способи боротьби з запотівання автоскла
Найпростішим (і дешевим) способом буде використання вологопоглинаючого губки або серветки.Деякі автолюбителі активно застосовують газети для протирання скла. А вся справа в тому, що друкарські чорнило мають певні водовідштовхувальні властивості.
Хімрідини для перешкоджання запітніння автоскла
Сьогодні досить ефективним способом нейтралізації конденсату на стеклах є застосування хімзасобів. Це можуть бути шампуні, мастики, гелі або серветки, просочені ними. Такі антизапрівачі автоскла можна придбати в більшості автомагазинів.
Ці засоби створюють мікроплівку на поверхні скла. Що, в свою чергу, не дозволяє накопичуватися волозі. Вона просто скочується з поверхні. В результаті – Ви, на довгий час забуваєте про проблему кондесату.
З найбільш доступних – самостійно приготувати розчин (10 частин гліцерину і 1 частина спирту). За заявами досвідчених водіїв, цей засіб не менш ефективний в порівнянні із готовими складами.
Плівка від запотівання
Ви, напевно, чули про спеціальні плівки, що запобігають запотівання скла ?!

Така плівка наноситься як на автоскла, так і на бічні дзеркала. Назв у неї багато. І антидощ, і антітуман, і антиблик. На вигляд схожа на звичайну тонировочную, вона практично не помітна на стеклах.
Профілактика запотівання скла
Для зменшення ризику виникнення кондесату, рекомендуємо:
- регулярно перевіряти стан салонного фільтра і гумових ущільнювачів;
- не перевозити вологі або мокрі речі в салоні авто;
- в дощову погоду максимально мало «заносити» вологи в авто;
- перевіряти стан дренажної системи;
- виконувати комплексну сушку салону авто;
- стежити за станом скла Вашого авто. Так як тріщини – це найбільш вірогідне джерело запотівання автоскла.
Який би спосіб Ви не обрали, нехай на автоскла Вашого авто буде набагато менше конденсату.
Автоскло в Одесі
А також якісний ремонт сколів і тріщин, тонування авто і обклеювання бронеплівкою. Всі ці послуги можна замовити в автосервісі Еталон AutoGlass (Еталон АвтоГласс) по телефону або залишивши заявку.
Заходьте у розділ «Наші роботи» та Facebook і Instagram.