Главная \ Новини \ З 1 січня 2023 року в Україну повертається техогляд — що важливо знати?

З 1 січня 2023 року в Україну повертається техогляд – що важливо знати?

Починаючи з наступного року кожен водій автотранспорту повинен проходити техогляд автомобіля задля безпечної експлуатації. Дане правило передбачено у підписаній угоді між ЄС та Україною.

Що передбачає ця угода, до чого готуватися водіям у новому році та як правильно підготуватися до техогляду – розповість автосервіс Еталон AutoGlass.

Навіщо повертають техогляд?

Почнемо з того, що дана угода була підписана ще у 2014 році з країнами ЄС, що передбачала низку змін законодавства в тому й числі повернення процедури техогляду. Тому міністерство інфраструктури внесли ряд змін до законодавчих актів, що стосується безпеки експлуатації колісних транспортних засобів.

У 2011 році процедуру техогляду було скасовану, саме для власників легкових транспортних засобів, які використовуються виключно для особистих цілей.

Автомобілі, які використовуються для комерційних цілей повинні й надалі проходити техогляд, однак вся відповідальність перекладається на фірми або компанії. Процедуру техогляду повертають для контролю належного стану автотранспорту та зменшення ДТП.

z--sichnya--roku-v-ukrainu-povertaєtsya-tehoglyad-shho-vazhlivo-znati-

Хто повинен проходити техогляд та як часто?

Під категорію обов’язкового техогляду потрапили:

  • транспортні засоби, які були перереєстровані на ім’я нового власника протягом 10 –ти днів;
  • машини, що потрапили в ДТП, і отримали пошкодження, від яких залежить безпека;
  • авто, на яких були виявлені суттєві неполадки під час водіння.

Проте, дані правила стосуються всіх автомобілів, незалежно від дати першої реєстрації.

Відповідно до закону, легкові авто (які можуть перевозити до 9 пасажирів) повинні пройти технічний огляд не пізніше ніж через 4 роки після дати першої реєстрації, а після цього – кожні 2 роки. Якщо авто використовується для комерційних перевезень (наприклад, пасажирські перевезення), техогляд потрібно проходити щорічно без виключення.

Зверніть увагу, що в законопроєкті є виключення та існує категорія, які звільняються від техогляду, а саме:

  • Транспортні засоби в яких швидкість пересування яких не перевищує 25 км/год;
  • використовуються на дорогах загального користування;
  • мають двигун, об’ємом менше ніж 125 см³, або електромотор, потужність якого не перевищує 4 кВт.

Покарання за не проходження

У разі не проходження техогляду водій буде оштрафований на суму від 1700 грн. При повторному порушенні позбавлення водійського посвідчення.

Для техогляду краще мати ціле лобове автоскло. Тому подбайте заздалегідь з автосервісом автоскла Еталон AutoGlass. Слідкуйте за нашими новинами, бережіть себе та своїх близьких і пам’ятайте безпека перш за все.

А у разі виникнення дефектів лобового автоскла – телефонуйте та приїжджайте в автосервіс Еталон AutoGlass. Ми усунемо будь-яку проблему в короткий термін.

Чекаємо Вас вже сьогодні за адресою: м. Одеса, проспект Небесної Сотні, 34-Г. Нагадуэмо, що раныше ми писали про Як бути зараз власникам автомобілів на електротязі – проблема та її вирішення.

Працюємо, перемагаємо, віримо в найкраще!

Також, вам буде цікаво ...

shtraf-za-nepristebnutij-remin-bezpeki-hto-bude-splachuvati-ta-komu-mozhna-ne-pristibatisya-
Штраф за непристебнутий ремінь безпеки – хто буде сплачувати та кому можна не пристібатися

Чи доводилося Вам нехтувати правила, та керувати транспортним засобом не пристебнувши ремінь безпеки? – Ми впевнені таке було з кожним не один раз, погодьтесь, ремінь

Читати ...