Головна \ Новини \ З чого роблять автоскло

З чого роблять автоскло

Всі ми знаємо, що основою будь-якого автоскла є пісок. А нагрів його зі спеціальними добавками перетворює в прозорий і міцний виріб. Виходить все так просто? Сьогодні пропонуємо Вам розглянути склад скла, і в тому числі автомобільного.

Основні компоненти автомобільного скла

Отже, до складу скла входять 4 основних компоненти. Це – пісок (кремній), доломіт, вапняк (оксид кальцію або крейда) і кальцинована сода.

iz-chego-delayut-avtostekla-2

Ключовим інгредієнтом є – особливий кварцовий пісок з рівнем оксиду кремнію більше 95%. Його частка при виготовленні скла становить до 70%. Він, власне, і робить скло склом.

Однак, й інші компоненти відіграють важливу роль в скляному виробництві.

Так, доломіт приймає особливу участь в процесі плавки. Він забезпечує введення до складу «майбутнього скла» оксиду магнію і оксиду кальцію.
Вапняк надає йому блиск, твердість, міцність і, як результат – довговічність. До речі, вперше оксид кальцію стали використовувати богемські майстра при виготовленні своєї легендарної продукції.
І найдорожчий інгредієнт – кальцинована сода – забезпечує ефективність процесу виробництва. Вона знижує температуру плавлення суміші до 1000 °C.

А куди без добавок

iz-chego-delayut-avtostekla-3

Крім перерахованих вище компонентів в скло додають різні добавки – оксиди лужних металів. А останні не менш важливі, оскільки:
• сприяють податливості суміші до плавки і її обробці – оксид калію;
• надають особливу міцність скла – оксид магнію і оксиду алюмінію;
• щоб виготовити тоноване автоскло використовують оксид заліза.
Також для полегшення процесу плавки застосовують склобій або відходи скла.

Зауважимо, що скла абсолютні придатні для вторинної переробки.

Далі всі інгредієнти в певній пропорції змішуються з водою. А після нагрівання до високої температури утворюють новий продукт – скло.

Цікаво, що перше скло «зробили» вулкани. Саме у їх підніжжя виявлена магматична гірська порода, яка називається обсидіан. Так зване вулканічне скло, яке цінують не тільки як амулет або прикрасу. Завдяки його унікальності – ріжучий край на молекулярному рівні – він використовуються, наприклад, для виготовлення хірургічних лез.

А про специфіку процесу виготовлення автоскла поговоримо в наступних новинах.

Купити автоскло Одеса

Автосервіс Еталон AutoGlass (Еталон АвтоГласс) пропонує Вам якісне автомобільно скло від провідних світових виробників. Телефонуйте або залиште заявку на сайті. Відправляємо в інші регіони України.
Підписуйтесь на нас в Facebook та Instagram.

Також, вам буде цікаво ...