\ Новини \ Автоскло на даху – люк або панорама

Автоскло на даху – люк або панорама

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Після винаходу автоскла, що не б’ється, його застосування тільки збільшувалася. І в 50-х роках ХХ століття «триплекс» дістався до даху автомобіля. Додатковий природне світло і вентиляція – ось 2 основні причини обзавестися люком і панорамним дахом в авто.
Давайте трохи поговоримо про їх виникнення, види, відмінності, а також переваги і недоліки «прозорих дахів».

А почнемо з технічних особливостей.

Вдосконалений триплекс для скляних дахів

Отже, не секрет що прозорий дах не повинна погіршити жорсткість кузова. І використання «стандартного» триплекса в цьому випадку не дуже підходить.

Якщо розглядати лобові автоскла, то навантаження на них будуть під певним кутом. У свою чергу, на дах сили впливають під прямим кутом, перпендикулярно. І, відповідно, доцільніше виготовити їх з удосконаленого триплекса.

Технологія виробництва такого автоскла майже така ж, але в підсумку виходить 5-ти шарове скло. Зовнішній і внутрішній шари виготовляють із спеціально загартованого автоскла. У проміжку маємо 3 шари – 2 з яких це пластичний клейовий полімер, а 3-й- між ними – тонувальна плівка для захист від УФ-випромінювання.

А якщо Ви ще не підготували своє авто до літа – телефонуйте в автосервіс Еталон AutoGlass (Еталон АвтоГласс) і замовляйте тонування авто або обклеювання атермальне плівкою. В такому випадку автоскла – якісно виконаємо ремонт сколів і тріщин, а після затоніруем скла.

Наявність додаткових шарів не тільки покращує міцність, але і шумоізоляцію салону в сукупності з більш низькою теплопровідністю. При цьому вони менше запотівають, а товщина скляних дахів не перевищує 8 мм.

Перейдемо до історії появи люків в автомобілях.

Евакуаційний вихід

Саме таким чином обгрунтовували перші люки в даху автомобіля. Згідно зі статтею з журналу Modern Mechanix 09’1933 першим цю новинку запропонував британський інженер.

Його задумка полягала в тому, що люк брав на себе функцію резервного виходу з автомобіля під час аварійної ситуації. Будь-то удар в бічну частину, чи у разі якщо заклинило ручки дверей, переворот на бік або пожежа.
Зараз же люки стали засобом додаткового комфорту. І до того ж за додаткову плату 😉.

avtostekla-na-kryshe-lyuk-ili-panorama4

Перші панорамні дахи

Першими авто з такими «фішками» стали Lincoln XL-500 і Buick Centurion. На жаль, скляні дахи залишилися лише на їх прототипах і не пішли в маси. Ймовірно, через складність і дорожнечу на той час.

avtostekla-na-kryshe-lyuk-ili-panorama3

Про конструктивні особливості люків і панорамних дахів і їх плюси-мінуси поговоримо в наступних новинах.

Зауважимо, що збільшення скління автомобіля призводить не тільки до різних переваг, але і недоліків. Серед яких ушкодження у вигляді сколів і тріщин, які потребують своєчасного ремонту.

Ремонт автоскла в Одесі

В автосервісі Еталон AutoGlass (Еталон АвтоГласс) можна легко і з задоволенням здійснити ремонт сколів і тріщин. При його недоцільність виконаємо заміну автоскла. А за Вашим бажанням і обклеювання бронеплівкою.

Телефонуйте або залиште заявку на сайті.

Дивіться «Наші роботи» і відвідайте сторінки в соцмережах Facebook і Instagram.

Також, вам буде цікаво ...

obnovlyonnyj-ford-kuga-kakim-budet-kro4
Оновлений Форд Куга яким буде кросовер?

Форд орієнтувався на випуск не дорогих автомобілів для середнього американця, але пізніше інтерес до марки зріс та вже почали розраховувавати на сегмент покупців із статком. Успіх не настав, автомобілі сильно ламалися.

Читати ...
pochemu-naturalnaya-kozha-skoro-ischezn-3
Чому натуральна шкіра скоро зникне із салонів автомобілів?

Ми живемо в епоху модернізації та яскравого переходу на еко. Головні тренди еко, які не втрачають своєї актуальності це штучні шуби, пакети, упаковки та автомобільна індустрія не виняток. В планах багатьох виробників також перехід на бік екології, та амбітні плани випускати більш …

Читати ...