\ Новини \ Які фари потрібно вмикати з жовтня?

Які фари потрібно вмикати з жовтня?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

З настанням похолодань, дощу та туману керувати автомобілем стає менш безпечно. Погана видимість, дорожній бруд, відблиски на склі змушують бути набагато уважнішими під час руху.

Тому щоб знизити ризик потрапляння в ДТП, та автомобіль був більш помітним для пішоходів та інших учасників дорожнього руху Патрульна поліція з 1 жовтня вводить нові правила.

Які нововведення на нас чекають та чи передбачений штраф за невиконання – розповідає автосервіс Еталон AutoGlass у сьогоднішній статті.

Завжди ввімкнені фари автомобіля

Як інформує прес-служба поліції, обов’язкова вимога триватиме з 1 жовтня до 1 травня, водії поза населених пунктів повинні включати денні ходові вогні, а у разі їх відсутності – ближнє світло фар, щоб їх було видно навіть у погану погоду. Це правило передбачено пунктом 9.8 Правил дорожнього руху, затверджених Кабінетом Міністрів. Габаритні вогні й протитуманні фари не можна використовувати в якості альтернативи, повинні бути включені наступні світлові пристрої:

  • а) на всіх механічних транспортних засобах – фари ближнього (дальнього) світла;
  • б) на мопедах (велосипедах) і гужових возах (санях) – фари або ліхтарі;
  • в) на причепах та транспортних засобах, що буксируються – габаритні ліхтарі.

Згідно з правилами протитуманні фари вмикати не обов’язково. Правила говорять, що їх можна використовувати в умовах недостатньої видимості як окремо, так і разом з ближнім світлом фар, а в темну пору доби на неосвітлених ділянках дороги – тільки з ближнім або дальнім світлом фар.

kakie-fary-nuzhno-vklyuchat-s-oktyabrya-21

Штраф чи попередження?

Що стосується притягнення відповідальності, то питання залишається досить спірним. Патрульна поліція жодних точних коментарів не дає. У різних джерелах ЗМІ інформація різноманітна, багато хто пише, що штраф за не включені фари за містом не передбачено.

За порушення цього правила передбачено попередження. Однак, існує позиція, що за ігнорування вимоги буде передбачено штраф, як за порушення правил дорожнього руху. У будь-якому випадку ми рекомендуємо включати фари та не ігнорувати дану вимогу.

Таким чином, з настанням зимового періоду Ваш автомобіль буде видно не тільки учасникам руху, а також пішоходам.

kakie-fary-nuzhno-vklyuchat-s-oktyabrya-3

Ваша безпека в сезон заморозків та туманної погоди

Що б пересування було комфортним та безпечним перед початком заморозків та туманної погоди – рекомендуємо провести діагносту лобового скла. У разі виникнення сколів або тріщин краще звернутися в автосервіс Еталон AutoGlass, для уникнення попадання бруду та води в отвір ушкодження.

Ви можете покластися на нас в будь-якій ситуації, адже для нас важливий результат та задоволений клієнт.

Чекаємо Вас: м. Одеса, проспект Небесної сотні, 34г!

Також, вам буде цікаво ...